Otázky a odpovědi

Nacházíte se: Zimní zahrady (úvod) » Otázky a odpovědi

Potřebuji pro stavbu zimní zahrady vyřizovat stavební povolení?

Pokud stavíte zimní zahradu jako přístavbu nepotřebujete pro realizaci zimní zahrady o jednom nadzemním podlaží a skleníku do 40 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky stavební povolení (dle Zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu).
 

Je lepší postavit zahradu na podezdívku?

Podezdívka je výhodná zejména u dřevěných zimních zahrad, neboť rámy nepřichází do styku se sněhem a kapkami odstřikujícími při dešti. Zákazníci, dávající přednost stěnám bez podezívky, případně venkovního drenážního žlabu (viz. stavební připravenost), by měli volit konstrukční materiál hliník nebo plast.
 

Můžu nahradit stínění klimatizací?

U jižně a západně orientovaných zahrad často ani výkonná klimatizace nestačí v teplých měsících uchladit celý prostor, navíc dochází k značnému proudění vzduchu v interiéru a  velké spotřebě energie. Nejefektivnejší způsob udržení vhodného klimatu je dostatečné stínění a větrání.
 

Jaký je minimální potřebný sklon střechy?

U střech bez příčky je  to 7° u střech s příčkou alespoň  10° . Jinak hrozí zatékání vody. 

Nebude na skle kondenzovat voda?

Kondenzace vzdušné vlhkosti lze předcházet: volbou dostatečně izolačních materiálů (alespoň U menší 1,4 W´(m2K)), což jsou obecně moderní izolační dvojskla, plastové profily , hliníkové profily s oddělaným tepelným mostem, dřevěné profily). Také je vhodné použítí tepelných zdrojů do blízkosti zasklení, tak aby stoupající teplý vzduch přicházel do styku se zasklením. Také je nutné počítat s tím, že čím je vyšší vlhkost  v zahradě, tím je větší riziko rosení.

 

Posuvný systém nové generace! Posuvný systém nové generace!Instalace posuvného systému nové generace - ve stávající ocelové pergole.
Referenční pergola Referenční pergola8 dílný posuvný rámový systém v barvě ral 8019 (hnědošedá), podobné původnímu nátěru (palisandr).
Zasklení pergol Zasklení pergolNaše realizace zasklení pergol
Interiérové stínící látkové roletky Interiérové stínící látkové roletkyNaše realizace interiérových stínících látkových roletek.