Otázky a odpovědi

Nacházíte se: Zimní zahrady (úvod) » Otázky a odpovědi

Potřebuji pro stavbu zimní zahrady vyřizovat stavební povolení?

Pokud stavíte zimní zahradu jako přístavbu nepotřebujete pro realizaci zimní zahrady o jednom nadzemním podlaží a skleníku do 40 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky stavební povolení (dle Zákona č. 183/2006 Sb., o územním plánování a stavebním řádu).
 

Je lepší postavit zahradu na podezdívku?

Podezdívka je výhodná zejména u dřevěných zimních zahrad, neboť rámy nepřichází do styku se sněhem a kapkami odstřikujícími při dešti. Zákazníci, dávající přednost stěnám bez podezívky, případně venkovního drenážního žlabu (viz. stavební připravenost), by měli volit konstrukční materiál hliník nebo plast.
 

Můžu nahradit stínění klimatizací?

U jižně a západně orientovaných zahrad často ani výkonná klimatizace nestačí v teplých měsících uchladit celý prostor, navíc dochází k značnému proudění vzduchu v interiéru a  velké spotřebě energie. Nejefektivnejší způsob udržení vhodného klimatu je dostatečné stínění a větrání.
 

Jaký je minimální potřebný sklon střechy?

U střech bez příčky je  to 7° u střech s příčkou alespoň  10° . Jinak hrozí zatékání vody. 

Nebude na skle kondenzovat voda?

Kondenzace vzdušné vlhkosti lze předcházet: volbou dostatečně izolačních materiálů (alespoň U menší 1,4 W´(m2K)), což jsou obecně moderní izolační dvojskla, plastové profily , hliníkové profily s oddělaným tepelným mostem, dřevěné profily). Také je vhodné použítí tepelných zdrojů do blízkosti zasklení, tak aby stoupající teplý vzduch přicházel do styku se zasklením. Také je nutné počítat s tím, že čím je vyšší vlhkost  v zahradě, tím je větší riziko rosení.

 

Přírodní restaurace. Zasklení stávající ocelové pergoly. Přírodní restaurace. Zasklení stávající ocelové pergoly.Zasklení stávající ocelové pergoly. Rámový posuvný systém a pevné světlíky. Vše izolační 2sklo.
Zajimavé technické řešení! Zajimavé technické řešení!Technické rešení s uchycením na konec podhledu (střešních nosníku)
Hliníková pergola s posuvnými stěnami. Hliníková pergola s posuvnými stěnami.Hliníková pergola s posuvnými stěnami. Boční stěna zajíždí za roh budovy.
Nová zimní zahrada z plastových profilů Nová zimní zahrada z plastových profilůzasklených izolačním 2 sklem na místě zchátralé původní dřevěné (cca 12 let staré). Doplněna o výkonné venkovní stínění.