Hliníková okna

Nacházíte se: Zimní zahrady (úvod) » Články na webu

Hliníková oknaHliníková okna jsou vysoce jakostní okna, která jsou vyráběna ze soustavy profilů s tří komorovou konstrukcí, s přerušovaným mostem a termickými vložkami.

Díky využití hliníku jako konstrukčního materiálu profitují hliníková okna z inovativního estetického a trvalého vzhledu, což zajišťuje jejich dlouholetou životnost a umožňuje používat tyto produkty nejen ve veřejných objektech, jako jsou školy, úřady, nemocnice, banky, ale rovněž v soukromém sektoru.

Estetické hodnoty oken jsou podpořeny kvalitní povrchovou úpravou v podobě aplikace polyesterových barev, po chemické úpravě chromatováním nebo eloxováním. Okna jsou nabízena v celé paletě RAL barev a možnostech eloxování v rozpětí C0 – C35.

 • Hliníková okna jsou vhodná do veřejných objektů i moderních rodinných domů.
 • Těsnění jsou dorazové ve dvou úrovních.
 • Stavební hloubka 74 mm zdokonaluje statické, tepelné a zvukové vlastnosti.
 • Šířka zasklení 14 – 62 mm umožňuje osadit okna i skly mimořádně tepelně izolačními a protihlukovými.
 • Široká šíře barevného spektra, kompletní vzorník RAL případně elox v rozpětí C0 – C35

Hliníková okna = luxusní řešení s maximální variabilitou

Hliníková okna se svými užitnými atributy a vzezřením řadí mezi luxusní a reprezentativní součásti každé stavby. Hliník překoná ostatní materiály svou značnou pevností, odolností proti povětrnostním vlivům a nekonečnou životností. Pokud chcete skutečně rezistentní okna, oslovte nás, rádi vám navrhneme ideální řešení i pro Vás.

Vedle elegantního vzhledu dává hliník také rozmanitost zpracování a unikátní tepelnou izolaci. Velkou výhodou je absolutní nenáročnost údržby. To umožňuje tyto výrobky používat tam, kde je velká frekvence používání, kde hrozí jejich větší opotřebení nebo nešetrný přístup.

Hliníková okna se používají nejen v komerčních budovách, ale hlavně v posledních letech jsou hitem v moderních rodinných domech.

Složení hliníkového okna

 1. Izolační dvojsklo či trojsklo s inertním plynem nejčastěji se jedná o argon.
 2. Interiérové a exteriérové zasklívací těsnění.
 3. Zasklívací lišta – je opatřena identickým zámkem, který je „zaklapnut” do příslušné drážky v křídle nebo ve fixním rámu.
 4. Plastový distanční rámeček - výrazně redukuje tvorbu kondenzátu na okraji skla.
 5. Pěnová izolace skla -  omezuje tepelný prostup v oblasti kolem zasklení.
 6. Hliníkové profily s přerušeným tepelným mostem - nabízejí moderní vzhled a neomezenou životnost hliníkových oken.
 7. Přerušení tepelného mostu - provádíse za pomoci polyamidového můstku. Polyamid vyztužený skelnými vlákny zabezpečuje pevné a trvanlivé spojení hliníkových komor.
 8. Středové těsnění - utěsňuje prostor mezi rámem a okenním křídlem hliníkového okna a zabraňuje prostupu dešťové vody do interiéru.
 9. Dorazové těsnění – je aplikováno po obvodu celého křídla hliníkového okna. Obstarává dodatečné utěsnění okna a snižuje prostup hluku.
Nová zimní zahrada z plastových proilů Nová zimní zahrada z plastových proilůzasklených izolačním 2 sklem na místě zchátralé původní dřevěné (cca 12 let staré). Doplněna o výkonné venkovní stínění.
Zasklení stávající pergoly rámovým systémem Zasklení stávající pergoly rámovým systémemSystém Premium - možnost až 5kolejnice, designové zámky, celohliníkové provedení (bez plastových rohů).
Posuvný systém nové generace! Posuvný systém nové generace!Instalace posuvného systému nové generace - ve stávající ocelové pergole.
Referenční pergola Referenční pergola8 dílný posuvný rámový systém v barvě ral 8019 (hnědošedá), podobné původnímu nátěru (palisandr).