Stínění

Nacházíte se: Zimní zahrady (úvod) » Ostatní produkty » Stínění (příslušenství)

Každá zimní zahrada by měla mít možnost dostatečného zastínění. U jižně a západně orientovaných zahrad, je to nezbytné. Jinak by se zahrada změnila zejména za slunných jarních až podzimní dní v nepoužitelný přehřátý prostor. Dle umístění stínění existují 2 základní druhy stínění: Venkovní a vnitřní
 

VNITŘNÍ STÍNĚNÍ

Vnitřní stínění má menší účinnost (přibližně 50%).   
K systémům vnitřního zastínění patří žaluzie vertikální či horizontální, roletky, rohože apod .
 

Interiérové stínící látkové roletky

Jsou vhodné pro stínění prosklených posuvných stěn. Mimo jejich funkčnost plní také vlastnost dekorativní. Roletky značky ROLUX dodáváme v široké škále barev a typů látek. Každý zákazník si tak dokáže sladit roletky s interiérem svého domova.

Roletky z textilie jsou snadno aplikovatelné do okenních křídel, do rámů, na zeď i na strop. K ovládání textilních roletek slouží řetízkový nebo pružinový systém. Namontováním vodící lišty lze předejít nežádoucímu pohybu do stran.

Chcete znát cenu stínících roletek? Kontaktujte nás na petras@zimni-zahrada.net nebo na tel.: 608 548 103

 

 

VENKOVNÍ STÍNĚNÍ


Venkovní stínění je účinnější, ale i cenově několikanásobně nákladnější . Cena je samozřejmě dána náročnější konstrukcí venkovních rolet nebo markýz, které musí odolávat povětrnostním vlivům.
Moderní roletové systémy mají lamely vyrobeny z ze silnostěných hliníkových pásů, vyznačují se vysokou pevností, stabilitou a barevnou stálostí. Mají solidní izolační vlastnosti . Většinou se ovládají motoricky, ale lze je ovládat i ručně. Účinnost stínění těchto systémů je téměř 100%. U pultových střech lze použít i na zastínění střechy.
 
Ukázka  roletového systému:


MARKÝZY

 
Markýzy jsou dalším možným externím zastíněním. Jsou buď samonosné nebo na kolejnicích uložených na konstrukci zimní zahrady. Lze vybírat z široké škály látek a vhodně tak doplnit celkový vzhled fasády.
 
 

Verze KOMBI - SOLARTECHNIK

(šikmá + svislá) s variabilními klouby se vyrábí do šířky 4000 mm a celkový výsun 6000 mm. Maximální plocha je 21 m².
KOMBI verzi lze vyrobit do šíře až 8000 mm, ale tak, že jeden motor ovládá přes spojku dvě pole vedle sebe. Maximální plocha je 42 m².
 

Verze ŠIKMÁ-SOLARTECHNIK

Vyrábí se do šířky 4500 mm s potahem SOLTIS (maximální plocha 20 m²) a do 5000 mm s ACRYL textilií (maximální plocha 25 m²), s výsunem do 6000 mm jako jednopolové.
Jako dvoupolové se spojovacím dílem a jedním motorem se vyrábí do šíře 9000 mm a maximální plochy 40 m² (SOLTIS), resp. 50 m² (ACRYL)

Barevné provedení

Je standardně bílé (RAL 9016), na přání za příplatek také v jiných odstínech RAL. Použité práškové laky jsou odolné  povětrnostním vlivům. Všechny kovové dílce jsou korozivzdorné.
 

EXTERNÍ ŽALUZIE

Další možností venkovního zastínění jsou externí žaluzie. Jejich výhodou je možnost natočení tak, aby zabraňovaly vstupu slunečního záření, ale zároveň propouštěly světlo. Nejsou ovšem použít na střechu.
 
Zasklení pergoly u rodinného domu Zasklení pergoly u rodinného domuKompletní realizace zasklení pergoly u moderního rodinného domu, pro zvýšení domacího prostoru a pohody.
MÍSTO STARÉ DŘEVĚNÉ ZIMNÍ ZAHRADY NOVÁ HLINÍKOVÁ MÍSTO STARÉ DŘEVĚNÉ ZIMNÍ ZAHRADY NOVÁ HLINÍKOVÁ20 let stará zimní zahrada zhotovená z dubových! eurohranolů trpěla degradací povrchové úpravy a trouchnivěním dřeva. Nově jsme navrhli hliníkové profily s plastovým jádrem zasklené izolačním 3sklem. Střecha je také hliníková s odděleným tepelným mostem. Jedná se o belgický systém Alucover.
Přírodní restaurace. Zasklení stávající ocelové pergoly. Přírodní restaurace. Zasklení stávající ocelové pergoly.Zasklení stávající ocelové pergoly. Rámový posuvný systém a pevné světlíky. Vše izolační 2sklo.
Zajimavé technické řešení! Zajimavé technické řešení!Technické rešení s uchycením na konec podhledu (střešních nosníku)