Stínění

Nacházíte se: Zimní zahrady (úvod) » Ostatní produkty » Stínění (příslušenství)

Každá zimní zahrada by měla mít možnost dostatečného zastínění. U jižně a západně orientovaných zahrad, je to nezbytné. Jinak by se zahrada změnila zejména za slunných jarních až podzimní dní v nepoužitelný přehřátý prostor. Dle umístění stínění existují 2 základní druhy stínění: Venkovní a vnitřní
 

VENKOVNÍ STÍNĚNÍ


Venkovní stínění je účinnější, ale i cenově několikanásobně nákladnější . Cena je samozřejmě dána náročnější konstrukcí venkovních rolet nebo markýz, které musí odolávat povětrnostním vlivům.
Moderní roletové systémy mají lamely vyrobeny z ze silnostěných hliníkových pásů, vyznačují se vysokou pevností, stabilitou a barevnou stálostí. Mají solidní izolační vlastnosti . Většinou se ovládají motoricky, ale lze je ovládat i ručně. Účinnost stínění těchto systémů je téměř 100%. U pultových střech lze použít i na zastínění střechy.
 
Ukázka  roletového systému:


MARKÝZY

 
Markýzy jsou dalším možným externím zastíněním. Jsou buď samonosné nebo na kolejnicích uložených na konstrukci zimní zahrady. Lze vybírat z široké škály látek a vhodně tak doplnit celkový vzhled fasády.
 
 

Verze KOMBI - SOLARTECHNIK

(šikmá + svislá) s variabilními klouby se vyrábí do šířky 4000 mm a celkový výsun 6000 mm. Maximální plocha je 21 m².
KOMBI verzi lze vyrobit do šíře až 8000 mm, ale tak, že jeden motor ovládá přes spojku dvě pole vedle sebe. Maximální plocha je 42 m².
 

Verze ŠIKMÁ-SOLARTECHNIK

Vyrábí se do šířky 4500 mm s potahem SOLTIS (maximální plocha 20 m²) a do 5000 mm s ACRYL textilií (maximální plocha 25 m²), s výsunem do 6000 mm jako jednopolové.
Jako dvoupolové se spojovacím dílem a jedním motorem se vyrábí do šíře 9000 mm a maximální plochy 40 m² (SOLTIS), resp. 50 m² (ACRYL)

Barevné provedení

Je standardně bílé (RAL 9016), na přání za příplatek také v jiných odstínech RAL. Použité práškové laky jsou odolné  povětrnostním vlivům. Všechny kovové dílce jsou korozivzdorné.
 

EXTERNÍ ŽALUZIE

Další možností venkovního zastínění jsou externí žaluzie. Jejich výhodou je možnost natočení tak, aby zabraňovaly vstupu slunečního záření, ale zároveň propouštěly světlo. Nejsou ovšem použít na střechu.
 

VNITŘNÍ STÍNĚNÍ

Vnitřní stínění má menší účinnost (přibližně 50%).   
K systémům vnitřního zastínění patří žaluzie vertikální či horizontální, roletky, rohože apod .
 

 

Celohliníková pergola s naklápěcí lamelovou střechou Celohliníková pergola s naklápěcí lamelovou střechouV další realizaci jsme spojily výhody pergoly a sezónní zimní zahrady...
Hliníkové zádveří Hliníkové zádveříRealizace hliníkového zádveří, které nahradilo již nevyhovující ocelové.
Hliníková pergola s prosklenými stěnami Hliníková pergola s prosklenými stěnamiPůvodní versus nová. Fotogalerie staré dřevěné pergoly a nové hliníkové s prosklenými stěnami.
Nejnověji namontovaná zimní zahrada Nejnověji namontovaná zimní zahradaJedná se o izolovanou celohliníkovou zimní zahradu.