Výhody izolačních trojskel

Nacházíte se: Zimní zahrady (úvod)

V dnešní době, kdy již nejsou pořizovací náklady na izolační trojsklo tak velké jako v dobách kdy bylo novinkou, se vyplatí uvažovat o jeho pořízení. Jeho objektivní výhodou je nižší únik tepla přes zasklení a relativní výhodou nižší prostup slunečního záření.

Tepelná izolace

Izolační trojsklo (Ug = 0,5 W/(m2K) má o 45% lepší koeficient tepelné prostupnosti než izolační dvojsklo. Jednoduše řečeno, unikne přes něj o 45% energie než přes izolační dvojsklo. Znamená to samozřejmě úspory energií a také snížení rizika rosení v chladných měsících.

Prostup slunečního záření

Běžné trojsklo propustí méně slunečních paprsků než dvojsklo. Výhodou je menší přehřívání interiéru než u dvojskel. Vzhledem k velkým plochám prosklení zimních zahrad nelze v řádném případě počítat s tím, že je možné omezit další opatření pro tepelnou pohodu jako je dostatečné větrání a stínění. Relativní výhodou je nižší prostup slunečního záření. U většiny zimních zahrad může být žádoucí, ale pokud např. zahrada slouží k akumulaci slunečních paprsků zejména na začátku a konci topné sezóny a tím se získává k přilehlým místnostem významný zdroj tepla je vhodné zvolit speciální trojsklo se zvýšenými solárními zisky.

 

Tabulka hodnot dle EN 673 a EN 410
Druh skla Šířka zasklení (mm)* Ug (W/m2K)* g TV
Jednoduché zasklení 4 5,8 87 90
Izolační dvojsklo 24 1,1 56 78
Běžné izolační sklo 48 0,5 47 69
Torjsklo se zvýšenými solárními zisky 48 0,6 63 74

Ug - koeficient tepelné propustnosti skla. Udává, kolik energie (W unikne přes danou plochu za 1hod při rozdílu teplot mezi exteriérem a interiérem 1 Kelvin (=°C). Platí tedy, že čím menší hodnota tím lepší izolace.

g - celkový činitel prostupu sluneční energie.

TV - světelný činitel prostupu/ udává prostup světla (%)
*Platí pro celkovou tloušťku zasklení 48mm

Hliníková pergola s posuvnými stěnami. Hliníková pergola s posuvnými stěnami.Hliníková pergola s posuvnými stěnami. Boční stěna zajíždí za roh budovy.
Nová zimní zahrada z plastových profilů Nová zimní zahrada z plastových profilůzasklených izolačním 2 sklem na místě zchátralé původní dřevěné (cca 12 let staré). Doplněna o výkonné venkovní stínění.
Zasklení stávající pergoly rámovým systémem Zasklení stávající pergoly rámovým systémemSystém Premium - možnost až 5kolejnice, designové zámky, celohliníkové provedení (bez plastových rohů).
Posuvný systém nové generace! Posuvný systém nové generace!Instalace posuvného systému nové generace - ve stávající ocelové pergole.