Tvary

Nacházíte se: Zimní zahrady (úvod) » Zimní zahrady » Tvary

Nejčastějším tvarem je pultová střecha, ale navrhnout a realizovat i jiné tvary. Na bazény se často používá sedlová s pyramidou apod.

Pultová

 
Pro zimní zahrady nejčastěji realizovaný typ střechy. Tvarově se hodí k většině domů. Půdorysnou základnu tvoří obdélník. Výhodami jsou:
  • rychlá montáž
  • možnost navržení rozměrných posuvných stěn
  • možnost zastínění střechy posuvnými systémy nebo střešními okny

Cenově nejvýhodnější poměr - objem zahrady vs. pořizovací cena. Doporučený sklon 7°-30°.

Ukázka realizace pultové zimní zahrady.


Pyramida

 
Pyramidové řešení střechy se používá tam, kde je vhodné aby byl vrchol střechy pouze v jednom bodě. Tato konstrukce se nepoužívá tak často jako pultová střecha nebot jde o realizačně náročnější (nákladnější) provedení.


Pultová s pyramidou

Pyramida kolem rohu

Sedlová


Sedlová s pyramidou

Vhodné jako např. prodloužení stávajícího otevřeného štítu.

Ukázka realizace zimní zahrady sedlové s pyramidou.


Z rohu


Trapézová


Polygon na rohu


Hliníková pergola s posuvnými stěnami. Hliníková pergola s posuvnými stěnami.Hliníková pergola s posuvnými stěnami. Boční stěna zajíždí za roh budovy.
Nová zimní zahrada z plastových profilů Nová zimní zahrada z plastových profilůzasklených izolačním 2 sklem na místě zchátralé původní dřevěné (cca 12 let staré). Doplněna o výkonné venkovní stínění.
Zasklení stávající pergoly rámovým systémem Zasklení stávající pergoly rámovým systémemSystém Premium - možnost až 5kolejnice, designové zámky, celohliníkové provedení (bez plastových rohů).
Posuvný systém nové generace! Posuvný systém nové generace!Instalace posuvného systému nové generace - ve stávající ocelové pergole.