Tvary

Nacházíte se: Zimní zahrady (úvod) » Zimní zahrady » Tvary

Nejčastějším tvarem je pultová střecha, ale navrhnout a realizovat i jiné tvary. Na bazény se často používá sedlová s pyramidou apod.

Pultová

 
Pro zimní zahrady nejčastěji realizovaný typ střechy. Tvarově se hodí k většině domů. Půdorysnou základnu tvoří obdélník. Výhodami jsou:
  • rychlá montáž
  • možnost navržení rozměrných posuvných stěn
  • možnost zastínění střechy posuvnými systémy nebo střešními okny

Cenově nejvýhodnější poměr - objem zahrady vs. pořizovací cena. Doporučený sklon 7°-30°.

Ukázka realizace pultové zimní zahrady.


Pyramida

 
Pyramidové řešení střechy se používá tam, kde je vhodné aby byl vrchol střechy pouze v jednom bodě. Tato konstrukce se nepoužívá tak často jako pultová střecha nebot jde o realizačně náročnější (nákladnější) provedení.


Pultová s pyramidou

Pyramida kolem rohu

Sedlová


Sedlová s pyramidou

Vhodné jako např. prodloužení stávajícího otevřeného štítu.

Ukázka realizace zimní zahrady sedlové s pyramidou.


Z rohu


Trapézová


Polygon na rohu


Zasklení pergoly u rodinného domu Zasklení pergoly u rodinného domuKompletní realizace zasklení pergoly u moderního rodinného domu, pro zvýšení domacího prostoru a pohody.
MÍSTO STARÉ DŘEVĚNÉ ZIMNÍ ZAHRADY NOVÁ HLINÍKOVÁ MÍSTO STARÉ DŘEVĚNÉ ZIMNÍ ZAHRADY NOVÁ HLINÍKOVÁ20 let stará zimní zahrada zhotovená z dubových! eurohranolů trpěla degradací povrchové úpravy a trouchnivěním dřeva. Nově jsme navrhli hliníkové profily s plastovým jádrem zasklené izolačním 3sklem. Střecha je také hliníková s odděleným tepelným mostem. Jedná se o belgický systém Alucover.
Přírodní restaurace. Zasklení stávající ocelové pergoly. Přírodní restaurace. Zasklení stávající ocelové pergoly.Zasklení stávající ocelové pergoly. Rámový posuvný systém a pevné světlíky. Vše izolační 2sklo.
Zajimavé technické řešení! Zajimavé technické řešení!Technické rešení s uchycením na konec podhledu (střešních nosníku)