Polykarbonát

Nacházíte se: Zimní zahrady (úvod) » Zimní zahrady » Zasklívací materiály » Polykarbonát

Přestože se jedná o plast, vyniká vlastnostmi, které jej předurčují pro zasklení střech zimních zahrad. Jeho hlavními přednostmi jsou jeho nerozbitnost a tepelná izolace u dutinkového provedení spolu s jeho cenovou dostupností. Nevýhodou dutinkového polykarbonátu je, že na rozdíl od skla neposkytuje čirý průhled a je méně odolný proti poškrábán.

Vlastnosti dutinkového polykarbonátu (Lexan Termoclear - vybrané struktury)
Struktura 3vrstvá-X 6vrstvá 9vrstvá – 2X
Označení desky LT2UV16/3X LT2UV25/6RS LT2UV50/9X
Tloušťka (mm) 16 25 50
Hmotnost )kg/m² 2,8 3,5 4,8
U (W/m²K) 2,1 1,45 0,99
Propustnost světla - čirá (%) 67 58 50
Propustnost světla - opál (%) 60 49 40
Celková propustnost slunečního záření - čirá (%) 71 66 52
Celková propustnost slunečního záření - opál (%) 64 63 47

Plný polykarbonát vypadá téměř jako sklo, ovšem jeho izolace není dostatečná, proto se používá spíše na přístřešky a podobné aplikace.

 

MÍSTO STARÉ DŘEVĚNÉ ZIMNÍ ZAHRADY NOVÁ HLINÍKOVÁ MÍSTO STARÉ DŘEVĚNÉ ZIMNÍ ZAHRADY NOVÁ HLINÍKOVÁ20 let stará zimní zahrada zhotovená z dubových! eurohranolů trpěla degradací povrchové úpravy a trouchnivěním dřeva. Nově jsme navrhli hliníkové profily s plastovým jádrem zasklené izolačním 3sklem. Střecha je také hliníková s odděleným tepelným mostem. Jedná se o belgický systém Alucover.
Přírodní restaurace. Zasklení stávající ocelové pergoly. Přírodní restaurace. Zasklení stávající ocelové pergoly.Zasklení stávající ocelové pergoly. Rámový posuvný systém a pevné světlíky. Vše izolační 2sklo.
Zajimavé technické řešení! Zajimavé technické řešení!Technické rešení s uchycením na konec podhledu (střešních nosníku)
Hliníková pergola s posuvnými stěnami. Hliníková pergola s posuvnými stěnami.Hliníková pergola s posuvnými stěnami. Boční stěna zajíždí za roh budovy.