Sklo

Nacházíte se: Zimní zahrady (úvod) » Zimní zahrady » Zasklívací materiály » Sklo

Sklo je klasický zasklívací materiál. Jaké vlastnosti má jednoduché běžné zasklení není nutné rozebírat, existuje však několik možných úprav, které sklo vylepšují na požadované vlastnosti. V první řadě je to technologie izolačních dvojskel, která podstatně vylepšuje izolační vlastnosti zasklení a dnes již nahradila jednoduché zasklení, které se používá pouze pro aplikace, kde nejsou žádné požadavky na izolaci. V současnosti není výjimkou ani izolační trojsklo do obvodových stěn celoročně obývaných zahrad. 

Výhody izolačních trojskel

 

Prostup sluneční energie

 
Zasklení propouští velké množství sluneční energie (90-30%). Prostup sluneční energie lze vhodným výběrem skel snížit. Vždy je to ale za cenu zhoršení prostupu světla.

Druhy skel:

  • reflexní (polozrcadlo)
  • zabarvené

Moderní protisluneční skla mají většinou zabarvení dozelena.Sníženíprostupu sluneční energie však nikdy nezabrání přehřívání interiéru, pouze se částečně sníží.Vždy je potřeba kombinovat je s mnohem učinějšími opatřeními jako je větrání a zejména stínění. Proto vždy zvažte, zda opravdu má význam měnit celkový vzhled zimní zahrady protislunečním trojsklem.

Technické listy některých zasklení .

 
 

Bezpečnost

 
Bezpečnost je bezpodmínečná vlastnost zasklení střech. I když moderní skla jsou sama o sobě dostatečně pevná, je nutné, aby spodní sklo dvojskel bylo opatřeno bezpečnostní fólií. Tato fólie zaručí celistvost skel i při jejich poškození. Horní sklo bývá většinou kalené, čímž se zaručí jeho maximální pevnost.

 Články na této stránce:

Trojsklo se zvýšenými solárními zisky

Celohliníková pergola s naklápěcí lamelovou střechou Celohliníková pergola s naklápěcí lamelovou střechouV další realizaci jsme spojily výhody pergoly a sezónní zimní zahrady...
Hliníkové zádveří Hliníkové zádveříRealizace hliníkového zádveří, které nahradilo již nevyhovující ocelové.
Hliníková pergola s prosklenými stěnami Hliníková pergola s prosklenými stěnamiPůvodní versus nová. Fotogalerie staré dřevěné pergoly a nové hliníkové s prosklenými stěnami.
Nejnověji namontovaná zimní zahrada Nejnověji namontovaná zimní zahradaJedná se o izolovanou celohliníkovou zimní zahradu.